Aktualności

Harcerski H.O.T z druhną Gosią

W maju 2021r. grupa 33 harcerzy i harcerek wędrowała ulicami Lublińca by zdobyć Harcerską Odznakę Turystyczną. Po trasie odprowadzała druhna Małgorzata Zbączyniak, której pomagał Krzysztof Popenda.

hot2018thyss45
hot2018thyss45d9

Karol zdobył obie odznaki H.O.T

Wiosną 2021r. Karol wraz ze swoimi rodzicami zdobył zarówno odznakę I jak i II stopnia. Gratulujemy!!! I zachęcamy do pójścia w ślady Karola.

karol2021aswer2
karol2021aswer2a

 

"Bractwo Żywiołów"

Podczas kursu zastępowych "Bractwo Żywiołów", który odbył się w marcu 2018r. - jednym z punktów programu było zdobywanie odznaki H.O.T. Po trasie poświęconej harcerzom Hufca Lubliniec II RP - oprowadzał druh Bartek Zbączyniak.

hot2018thyss

Wystawa „Odznaki Krajoznawcze i Pamiątki Turystyczne”

W grudniu 2017r. w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu odbył się wystawa „Odznaki Krajoznawcze i Pamiątki Turystyczne” ze zbiorów: K. Bromera, E. Kalus, T. Machnik, F. Ulfika. Bardzo nam miło, że druh Bromer ciągle tak aktywny:) życzymy mu jeszcze 100 lat zdrowia. Cieszy nas także fakt, że w broszurce powystawowej znalazła się także nasza Harcerska Odznaka Turystyczna - HOT:)

odznakiturystyczne2018ygta

HOT-y w "Jedynce"

Na początku czerwca, pani Małgorzata Budzyńska Surma, zabrała swoich uczniów z klasy IVa Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu na ciekawy spacer ulicami Lublińca:) Dzięki niemu, 22 uczniów "Jedynki" zapoznało się z historia przedwojennego harcerstwa w Lublińcu i... zdobyło odznaki HOT-u. Gratulujemy pomysłu:) Może w ślad za panią Małgosią pójdą także inni nauczyciele:)?

hotszkola12017rftg
hotszkola12017rftg2

Noc w Muzeum i nocne zdobywanie HOT-u

19 maja 2017r. Komisja Historyczna Hufca Lubliniec, przy wsparciu Komendy Hufca i Kręgu Instruktorskiego zorganizowała I Harcerską Noc Muzeów. Impreza odbyła się w Gimnazjum nr 1 w Lublińcu i trwała od 20 aż do 2 w nocy:). Uczestniczyło w niej prawie 50 harcerzy i instruktorów Hufca Lubliniec. Jedną z atrakcji "Nocy" było zdobywanie specjalnie przygotowanej na ta okoliczność: "Nocnej Odznaki HOT".

przypinka noc

Po trasie oprowadzali instruktorzy z Kręgu Instruktorskiego "Stare Bobasy". W sumie odznakę zdobyło ponad 50 osób. Gratulujemy i zapraszamy za rok:)

nocwmuzeum126gt
nocwmuzeum126gt2
nocwmuzeum126gt3

Pierwsze odznaki HOT-u - drugiego stopnia

Miło nam poinformować, że panowie Kacper i Eugeniusz (z Tarnowskich Gór), jako pierwsi zdobyli odznakę HOT-u drugiego stopnia, odwiedzając na rowerze okolice Lublińca, Koszęcina, Patoki, Woźnik, Kalet i Kokotka. Brawo!!! Jakby tego było mało, od razu zdecydowali się na zdobycie także HOT-u także I stopnia:) Gratulujemy panom. Mamy nadzieję, że wraz z wiosną ruszycie w teren by zdobyć nasze odznaki. A już w maju (sobota 20 maja) - podczas I Harcerskiej Nocy Muzeów:) będzie możliwość zdobycie HOT-u - nocą:) Już dzisiaj zapraszamy!!!

Hot1caly2017
Hot1caly20172

Tym razem HOT - powędrowała do Herb

Pod koniec lutego grupa wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach w ramach kółka turystyczno - krajoznawczego, prowadzonego przez Marka Budzyńskiego (naszego lublinieckiego instruktora), mimo trudnych i nie najprzyjemniejszych warunków atmosferycznych, odwiedziło 8 miejsc związanych z harcerstwem lublinieckim w okresie międzywojennym, tym samym zdobywając Harcerską Odznakę Turystyczną. Gratulujemy i zapraszamy do zdobycie kolejnej - tym razem II stopnia:)

odznakamarekherbt2017

Zimowe zdobywanie HOT'u

Zima to świetna pora na wyruszenie w miasto i zdobycie HOT'u:) Tak podczas ferii zimowych zrobili członkowie Drużyny Harcerskiej "Czarne Orły", Gromady Zuchowej "Smerfy" oraz osoby niezrzeszone:) Ponad 20 odznak Harcerskiej Odznaki Turystycznej powędruje do Droniowic:) Brawo!!!

hotdroniowiec2017tyu

Kolejne odznaki zdobyte:)

Pogoda nie sprzyja do wędrówek po mieście:) Jednak Druh Kajtek wraz z  przyjacielem z Lublina:) zdobyli kolejne odznaki HOT-u:) Tak więc nasza odznaka pojedzie aż do Lublina:) Super!!! Gratulujemy.

kaliodznaka12

9DH Lekka Stopa - zdobyła dzisiaj HOT:)

8 października kolejne odznaki HOT-u powędrowały do harcerzy. Tym razem, mimo chłodu i deszczu odznakę zdobyli członkowie 9DH "Lekka Stopa". Gratulujemy wytrwałości!!!

odzanaklekkastopa2 016

Zapraszamy do zdobywania H.O.T-u

3 października 2016, w siedzibie Komendy Hufca ZHP Lubliniec, miała miejsce prezentacja Harcerskiej Odznaki Turystycznej: śladami Harcerzy Hufca Lubliniec w latach 1923-1939, która została stworzona przez druhów: Bartłomieja Zbączyniaka i Kazimierza Bromera, a zaprojektowana przez druhnę Katarzynę TobiśCelem ustanowienia odznaki jest zapoznanie zuchów, harcerzy, turystów i krajoznawców z postaciami i miejscami związanymi z działalnością Hufca ZHP Lubliniec w latach 1922-1939. Odznaka jest dwustopniowa. By ją zdobyć należy odwiedzić miejsca wykazane w regulaminie, zrobić sobie zdjęcie na tle obiektu i przesłać zgromadzony materiał w formacie pdf na adres hot.lubliniec@gmail.com

zdjecia2016rftgy

Po prezentacji odznaki odbyła się Wystawa Odznak Krajoznawczych i Rajdowych PTTK zgromadzonych przez nestora lublinieckiego udziału PTTK druha Kazimierza Bromera. Z regulaminem  oraz aneksem historyczny do odznaki można zapoznać się specjalnie stworzonej w tym celu stronie www.hot.lubliniec.zhp.pl oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Lublińcu, mieszczącej się przy ulicy Edyty Stein 2.

zdjeciahot2016tgyh

Pierwsze odznaki już zdobyte:)

Nie minąło kilka godzin od zakończenia prezentacji,  już trzy osoby ją zdobyły:) Legitymację nr 1 H.O.T. otrzymał, honorowo, druh Kazimierz Bromer:) Jednak te z numerem 2 i 3 powędrują do druhen: Moniki oraz Karoliny. Gratulujemy zapału druhnom, które po spotkaniu - odwiedziły 8 punktów Odznaki:) Super!!! Czekamy na kolejne zgłoszenia:)

odnzak2

Prezentacja H.O.T za nami

Dzisiaj, 3 października odbyła się prezentacja Harcerskiej Odznaki Turystycznej: śladami Harcerzy Hufca Lubliniec w latach 1923-1939 oraz Wystawa Odznak Krajoznawczych i Rajdowych PTTK przeprowadzona przez druha Kazimierza Bromera.  Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszym spotkaniu. Szersza relacja już wkrótce:)

odznakaorganiza2016

Na zdjęciu: druh Kazimierz Bromer i druh Bartek Zbączyniak
twórcy Harcerskiej Odznaki Turystycznej Hufca Lubliniec

Prezentacja Harcerskiej Odznaki Turystycznej

Już od października 2016r. każdy będzie mógł zdobyć Harcerską Odznakę Turystyczną - śladami harcerzy Hufca ZHP Lubliniec 1923-1945r. Prezentacja "HOT" odbędzie się w poniedziałek - 3 października o godzinie 17.00 w siedzibie Hufca ZHP Lubliniec przy ulicy Sokoła 13. Po prezentacji odbędzie się wystawa Odznak Krajoznawczych i Rajdowych PTTK, będących częścią kolekcji druha Kazimierza Bromera. Serdecznie zapraszamy!!!

ptrzentacja