Aktualności

Wystawa „Odznaki Krajoznawcze i Pamiątki Turystyczne”

W grudniu 2017r. w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu odbył się wystawa „Odznaki Krajoznawcze i Pamiątki Turystyczne” ze zbiorów: K. Bromera, E. Kalus, T. Machnik, F. Ulfika. Bardzo nam miło, że druh Bromer ciągle tak aktywny:) życzymy mu jeszcze 100 lat zdrowia. Cieszy nas także fakt, że w broszurce powystawowej znalazła się także nasza Harcerska Odznaka Turystyczna - HOT:)

odznakiturystyczne2018ygta

HOT-y w "Jedynce"

Na początku czerwca, pani Małgorzata Budzyńska Surma, zabrała swoich uczniów z klasy IVa Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu na ciekawy spacer ulicami Lublińca:) Dzięki niemu, 22 uczniów "Jedynki" zapoznało się z historia przedwojennego harcerstwa w Lublińcu i... zdobyło odznaki HOT-u. Gratulujemy pomysłu:) Może w ślad za panią Małgosią pójdą także inni nauczyciele:)?

hotszkola12017rftg
hotszkola12017rftg2

Noc w Muzeum i nocne zdobywanie HOT-u

19 maja 2017r. Komisja Historyczna Hufca Lubliniec, przy wsparciu Komendy Hufca i Kręgu Instruktorskiego zorganizowała I Harcerską Noc Muzeów. Impreza odbyła się w Gimnazjum nr 1 w Lublińcu i trwała od 20 aż do 2 w nocy:). Uczestniczyło w niej prawie 50 harcerzy i instruktorów Hufca Lubliniec. Jedną z atrakcji "Nocy" było zdobywanie specjalnie przygotowanej na ta okoliczność: "Nocnej Odznaki HOT".

przypinka noc

Po trasie oprowadzali instruktorzy z Kręgu Instruktorskiego "Stare Bobasy". W sumie odznakę zdobyło ponad 50 osób. Gratulujemy i zapraszamy za rok:)

nocwmuzeum126gt
nocwmuzeum126gt2
nocwmuzeum126gt3

Pierwsze odznaki HOT-u - drugiego stopnia

Miło nam poinformować, że panowie Kacper i Eugeniusz (z Tarnowskich Gór), jako pierwsi zdobyli odznakę HOT-u drugiego stopnia, odwiedzając na rowerze okolice Lublińca, Koszęcina, Patoki, Woźnik, Kalet i Kokotka. Brawo!!! Jakby tego było mało, od razu zdecydowali się na zdobycie także HOT-u także I stopnia:) Gratulujemy panom. Mamy nadzieję, że wraz z wiosną ruszycie w teren by zdobyć nasze odznaki. A już w maju (sobota 20 maja) - podczas I Harcerskiej Nocy Muzeów:) będzie możliwość zdobycie HOT-u - nocą:) Już dzisiaj zapraszamy!!!

Hot1caly2017
Hot1caly20172

Tym razem HOT - powędrowała do Herb

Pod koniec lutego grupa wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach w ramach kółka turystyczno - krajoznawczego, prowadzonego przez Marka Budzyńskiego (naszego lublinieckiego instruktora), mimo trudnych i nie najprzyjemniejszych warunków atmosferycznych, odwiedziło 8 miejsc związanych z harcerstwem lublinieckim w okresie międzywojennym, tym samym zdobywając Harcerską Odznakę Turystyczną. Gratulujemy i zapraszamy do zdobycie kolejnej - tym razem II stopnia:)

odznakamarekherbt2017

Zimowe zdobywanie HOT'u

Zima to świetna pora na wyruszenie w miasto i zdobycie HOT'u:) Tak podczas ferii zimowych zrobili członkowie Drużyny Harcerskiej "Czarne Orły", Gromady Zuchowej "Smerfy" oraz osoby niezrzeszone:) Ponad 20 odznak Harcerskiej Odznaki Turystycznej powędruje do Droniowic:) Brawo!!!

hotdroniowiec2017tyu

Kolejne odznaki zdobyte:)

Pogoda nie sprzyja do wędrówek po mieście:) Jednak Druh Kajtek wraz z  przyjacielem z Lublina:) zdobyli kolejne odznaki HOT-u:) Tak więc nasza odznaka pojedzie aż do Lublina:) Super!!! Gratulujemy.

kaliodznaka12

9DH Lekka Stopa - zdobyła dzisiaj HOT:)

8 października kolejne odznaki HOT-u powędrowały do harcerzy. Tym razem, mimo chłodu i deszczu odznakę zdobyli członkowie 9DH "Lekka Stopa". Gratulujemy wytrwałości!!!

odzanaklekkastopa2 016

Zapraszamy do zdobywania H.O.T-u

3 października 2016, w siedzibie Komendy Hufca ZHP Lubliniec, miała miejsce prezentacja Harcerskiej Odznaki Turystycznej: śladami Harcerzy Hufca Lubliniec w latach 1923-1939, która została stworzona przez druhów: Bartłomieja Zbączyniaka i Kazimierza Bromera, a zaprojektowana przez druhnę Katarzynę TobiśCelem ustanowienia odznaki jest zapoznanie zuchów, harcerzy, turystów i krajoznawców z postaciami i miejscami związanymi z działalnością Hufca ZHP Lubliniec w latach 1922-1939. Odznaka jest dwustopniowa. By ją zdobyć należy odwiedzić miejsca wykazane w regulaminie, zrobić sobie zdjęcie na tle obiektu i przesłać zgromadzony materiał w formacie pdf na adres hot.lubliniec@gmail.com

zdjecia2016rftgy

Po prezentacji odznaki odbyła się Wystawa Odznak Krajoznawczych i Rajdowych PTTK zgromadzonych przez nestora lublinieckiego udziału PTTK druha Kazimierza Bromera. Z regulaminem  oraz aneksem historyczny do odznaki można zapoznać się specjalnie stworzonej w tym celu stronie www.hot.lubliniec.zhp.pl oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Lublińcu, mieszczącej się przy ulicy Edyty Stein 2.

zdjeciahot2016tgyh

Pierwsze odznaki już zdobyte:)

Nie minąło kilka godzin od zakończenia prezentacji,  już trzy osoby ją zdobyły:) Legitymację nr 1 H.O.T. otrzymał, honorowo, druh Kazimierz Bromer:) Jednak te z numerem 2 i 3 powędrują do druhen: Moniki oraz Karoliny. Gratulujemy zapału druhnom, które po spotkaniu - odwiedziły 8 punktów Odznaki:) Super!!! Czekamy na kolejne zgłoszenia:)

odnzak2

Prezentacja H.O.T za nami

Dzisiaj, 3 października odbyła się prezentacja Harcerskiej Odznaki Turystycznej: śladami Harcerzy Hufca Lubliniec w latach 1923-1939 oraz Wystawa Odznak Krajoznawczych i Rajdowych PTTK przeprowadzona przez druha Kazimierza Bromera.  Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszym spotkaniu. Szersza relacja już wkrótce:)

odznakaorganiza2016

Na zdjęciu: druh Kazimierz Bromer i druh Bartek Zbączyniak
twórcy Harcerskiej Odznaki Turystycznej Hufca Lubliniec

Prezentacja Harcerskiej Odznaki Turystycznej

Już od października 2016r. każdy będzie mógł zdobyć Harcerską Odznakę Turystyczną - śladami harcerzy Hufca ZHP Lubliniec 1923-1945r. Prezentacja "HOT" odbędzie się w poniedziałek - 3 października o godzinie 17.00 w siedzibie Hufca ZHP Lubliniec przy ulicy Sokoła 13. Po prezentacji odbędzie się wystawa Odznak Krajoznawczych i Rajdowych PTTK, będących częścią kolekcji druha Kazimierza Bromera. Serdecznie zapraszamy!!!

ptrzentacja